Sukienki komunijne - trendy 2020 0

Zbliża się sezon komunijny. Niebawem w kościołach i na ulicach zrobi się biało, od dziewczynek ubranych w piękne, eleganckie, komunijne stroje.
Pierwsza Komunia Święta, to wyjątkowa uroczystość kościelna i rodzinna. Jej wyjątkowy charakter należy podkreślić równie wyjątkowym i eleganckim strojem.
W ostatnich czasach, podczas głównej ceremonii w kościele, dzieci ubrane są w jednolite, skromne alby. Na przyjęcie w restauracji, czy też rodzinny obiad,większość dziewczynek jednak przebiera się w modne sukienki.
Sukienka komunijna jest zazwyczaj pierwszą w życiu młodej damy, dlatego wybór odpowiedniej, jest tak bardzo ważny.
Mamy i córki mają wiele frajdy podczas szukania odpowiedniego modelu....Jak zatem wybrać tę wyjątkową sukienkę komunijną ?Czy podczas wyboru kierować się elegancją, religijnym charakterem uroczystości, modą czy wygodą ?
Nie ma tutaj jednoznacznej odpowiedzi. Ile mam i córek tyle gustów. Tak, ważny jest gust nie tylko mamy, ale również i córki. Dla każdej z nich elegancja i piękno, będzie się wyrażała inaczej. Jedne uwielbiają tiule, inne koronki, a jeszcze inne minimalistyczne, proste kroje.Jedne stać na bardzo drogie kreacje, inne wybiorą standard z sieciówki lub z markowego sklepu, jeszcze inne same uszyją kreację. Zarówno wśród tańszych, jak i droższych sukienek, możemy znaleźć prawdziwe dzieła sztuki, jak i okazy kiczu. Ważne, aby sukienka była doskonale skrojona, idealne dopasowana do dziewczynki oraz miała określony styl.Sukienka komunijna musi być uroczysta i elegancka.Nie należy jednak przesadzać z ilością ozdób, szczególnie tych plastikowych, tandetnych...Dziewczynki kochają błyszczące materiały, cekiny, dżety, mimo to czasem trzeba powściągnąć ich fantazję i wyperswadować nadmiar błysku.Wybór sukienki jest ogromnie ważny dla dziecka.Często słyszymy opinie, że sukienka na przebranie po komunii nie powinna być zbyt strojna, bo to nie wesele...
Nie zawsze warto zgodzić się z taką opinią. Zbyt skromna sukienka sprawi, że dziewczynka nie będzie czuła się dobrze na tle swoich koleżanek. Oczywiście wybór kreacji nie powinien przysłaniać tego, co duchowe i najważniejsze w tym dniu. Zarówno zbyt skromne ubranie, w stosunku do rangi uroczystości, jak i zbyt strojne jest błędem i nie wypada tego robić. Czy aby na pewno chcemy, aby dla córki nie miało znaczenia, jak się ubrać na wyjątkowe okazje ?...
Przed mamami jest nie lada wyzwanie. To one przekazują i wpajają dziecku wartości dotyczące zasad ubierania się. Tak będzie się budował ich własny, indywidualny styl, gust i wrażliwość na piękno. To wiedza, z którą wejdą w dorosłe życie.Oto kilka gorących trendów na bieżący sezon :Sukienka z tiulem !Tak, spódnice "a la baletnica" przeżywają prawdziwy renesans. Dziewczynki je uwielbiają i trzeba przyznać, pięknie w nich wyglądają :)
Oczywiście jest ich wiele wariantów z krótkimi, długimi rękawami lub nawet bez rękawów, co jest atutem, bo nie krępuje ruchów aktywnego dziecka. Poza tym łatwiej dokonać zakupu takiej sukienki przez internet, bo odpada ryzyko ciasnych, wysoko wszytych rękawów.

 

 Klasyczna, długa sukienkaKlasyka i elegancja jest zawsze w modzie. Piękno i jakość tkaniny, subtelne dodatki, wysokiej jakości hafty i koronka, dopełniają całości.

 Sukienki krótkie lub półdługieMnóstwo wariantów i możliwości. Począwszy od kolorystyki.
Jak zawsze prym wiedzie biel, ale nie tylko. Cała gama odcieni ecru, od najjaśniejszych, do beży. Ponadto piękne pastele.
Ach, zawrót głowy !...

 

 

 

Romantyczne sukienki z koronki.
Piękne, zwiewne i delikatne. Wyróżnia się tu styl boho. Dodatkowym bonusem jest to, że taką sukienkę dziewczynka może założyć wielokrotnie w ciągu sezonu, na okazje typu wesele lub urodziny.

 

 Minimalistyczne sukienkiJak wiadomo, mniej znaczy więcej... To podstawy elegancji, chętnie stosowane przez sławne kobiety, które uczą swoje córki tych zasad.
Stawiamy tutaj na proste, lecz perfekcyjne kroje, doskonałą jakość tkanin i dodatków.
Piękne, subtelne sukienki, na przykład w kształcie litery A.

 Sprawdźcie nasze modele.
A w jakiej sukience wy szłyście do Pierwszej Komunii Świętej ?


 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl